DevOps Engineer

 • Development
 • Remote job

DevOps Engineer

Ahoj!


Jsme ambiciózní FinTech start-up vytvářející finanční a platební technologie, které zjednodušují lidem život. Hledáme vývojáře, který nám pomůže rozvíjet stávající a nové produkty. Primárně se jedná o naši platební appku s kartou. Využíváme technologie k tomu, abychom inovovali způsoby, jak lze platit za produkty a služby tak, aby člověka co nejméně zatěžovaly a abychom
do plateb naopak přinášeli komfort a skvělou UX.

Kromě Česka jsme spustili naše služby v Polsku a brousíme si zuby na další evropský stát. Chceme se stát šampionem v regionu CEE.


Hlavní odpovědnost:


Řešíme architekturu systému i review větších změn z hlediska zabezpečení. Snažíme se odstranit všechny kroky, které blokují ostatní v práci.


Píšeme aplikaci, která na klik rozjede vlastní staging prostředí. Připravujeme roboty, kteří si s námi povídají přes Slack. Pomáháme analytikům, aby psali efektivní SQL a aby si co nejvíc věcí mohli vyřešit sami. Řešíme anonymizaci databáze a testovací snapshoty do pár sekund. Hesla na WiFi a do VPN dává naše aplikace sama. Učíme ostatní, jak pracovat s Dockerem a Kubernetem. A občas taky instalujeme servery. Skriptem.Co Tě v Twistu čeká? 


● Přímý vliv na výsledky Twisto – vývoj a technologie u nás tvoří jádro firmy.
● Velký prostor pro osobní rozvoj – v rámci týmu pravidelně pořádáme přednášky o
technologiích, se kterými si zrovna hrajeme a také pravidelně pořádáme veřejné akce o
backendových technologiích a architektuře – backendisti.cz.
● S ohledem na aktuální situaci všichni momentálně pracujeme z domova.
● Klid na práci – vývoj u nás má oddělené kanceláře a dostatek prostoru pro soustředěnou
práci.
● Home office – práce na dálku u nás funguje, ale možnost se občas potkat osobně v
kanceláři je výhodou.
● Neformální a příjemná atmosféra - všichni se známe, nepotrpíme si na formality a máme
taky smečku psů.

● Podpora zdravého životního stylu – nabízíme multisportku, flexibilní pracovní dobu, zdravotní péči, pití a ovoce denně v kanceláři, týmové akce a 5 týdnů dovolené.  Jak u nás probíhá vývoj:


  Používáme agilní metody vývoje, poslední dva roky nám vyhovuje Kanban, ale firma roste a jsme otevření změnám, pokud by nám měly přinést větší produktivitu. Vývoji backendové aplikace se u nás věnuje několik vývojových týmů, přičemž každý je postavený tak, aby byl soběstačný a věnuje se oddělené oblasti. DevOps je dalším z týmů, který pomáhá nejen vývojářům, ale i například analytikům a riskařům ve firmě. Často je mezi vývojáři nejoblíbenější, protože se mimo jiné věnuje i vývoji nástrojů, které jim usnadňují každodenní práci. Lidé v týmech se ale mohou průběžně obměňovat podle aktuálních priorit a zkušeností jednotlivých členů týmu, o čemž společně rozhodujeme na all-hands schůzkách cca jednou za půl roku. 

  Snažíme se minimalizovat “byrokracii” na rozumnou úroveň, která nám umožní soustředit se na práci, ale zároveň mít i přehled nad dlouhodobými cíli a vědět, jak si na tom stojí ostatní týmy. 

  V DevOps máme každé ráno stand up, kde řešíme běžnou operativu. A k tomu máme jednou za týden hodinovou schůzku schůzku, kde pijeme čaj a řešíme aktuální problémy víc dopodrobna.


  Jsi to ty?

  Očekáváme od Tebe, že nejen perfektně ovládáš DevOps, ale zároveň dokážeš pracovat v týmu.


  ● Základem je velmi dobrá znalost Linux administrace, filesystémů, sítí apod.

  ● Orientace v Docker prostředí a obecně containerizace.

  ● Znalost a zkušenosti s provozováním produkční databáze (PostgreSQL výhodou).

  ● Znalost Pythonu (používáme 3.8), Gitu a SQL.

  ● Výhodou, ne však nutností, je zkušenost s Ansible, Kubernetes a ELK, Prometheus,

  případně s konfigurací služeb v AWS.

  ● Potkáš se s mnoha různorodými technologiemi. Očekáváme, že je zvládneš zhodnotit, vybrat si tu správnou, implementovat, a ještě vysvětlit ostatním, kterých se bude týkat.


  Jestliže Ti chybí znalosti v některé ze zde zmíněných oblastí, tak to nevadí, pokud se již delší dobu zabýváš jinou technologií a zároveň máš chuť naučit se něco nového. O detailech se rádi pobavíme na osobním pohovoru. Pokud Tě to bude zajímat, tak Ti rádi ukážeme i konkrétní části aplikace, abys věděl(a) s čím (a na čem) budeš pracovat.